Уряд бореться з фіктивним виведенням валюти імпортерами

  

Одна зі схем фіктивного виведення долара з країни працює при здійсненні імпортних операцій без увезення товару на територію України.

З метою обмеження використання псевдо імпортних операцій 29-го жовтня було прийнято зміни до постанови уряду № 1392 від 5 грудня 2007 року, якою визначається порядок визначення термінів та умов завершення імпортної операції без увезення товару на територію України.

Схема виведення капіталу виглядає наступним чином. Валюта виводилася з України для того, щоб погасити кредиторську заборгованість резидента, яка виникала начебто при купівлі товару, що мав реалізовуватися у третіх країнах. Товар в дійсності не закуповувався, а погашення фіктивної заборгованості відбувалося векселями. Валютна операція вважалася завершеною, і банк знімав її з контролю.

Кабмін підрахував, що у 2012 році з України було виведено $10 млрд. під виглядом сплати за товар, який не ввозився. В результаті прийнятих змін операція буде завершеною після того, як на рахунок резидента надійде виручка від продажу товару за кордоном, або у разі підтвердження використання купленого товару за межами країни. 

Але тільки цими змінами не зупинити виведення валюти. За словами генерального директора Бюро економічних і соціальних досліджень Валерія Гладкого, тільки коли в Україні сформується сприятливий бізнес-клімат резиденти не шукатимуть схем мінімізації втрат від сплати податків або витрат на проходження митного контролю.

 

soc-in.com