«Вибори-2012. Чи вдастся проголосувати?»

«Вибори-2012.  Чи  вдастся  проголосувати?»

 

Перед багатьма, напевно, поставало питання: «Чи зможу я проголосувати цього року не за місцем реєстрації?», але відповідь на нього і досі мало хто здатен знайти.

Цього року не можна буде брати відкріпний талон в дільничній та окружній виборчих дільницях, «аби не було махінацій, як в 2004», але ж скількох свідомих голосів позбудеться країна, ввівши таку несправедливість?

Так, за нинішніми правилами, ви повинні будете звернутись до органу ведення Державного реєстру виборців, там написати заяву про зміну місця голосування, додати ксерокопію паспорта та ксерокопію договору про оренду житла, документу, що засвідчує право власності на житло, або довідку з Державної міграційної служби, що ви дійсно проживаєте за даною адресою (що доведеться ще доводити). Як же бути людині, яка знімає житло, але договір оренди оформлений не на неї, або людині, яка у відрядженні і знімає номер у готелі чи людині, яка живе у родичів або знайомих? Відповіді на це питання «орган» ведення Державного реєстру виборців поки що не має…..

Так, звичайно, можливо махінацій і вдасться уникнути (можливо!), тим паче, що виникне путанина з бюлетенями по мажоритарних округах, але чому люди, що проживають у іншому місці, чи просто гості якогось населеного пункту не матимуть права голосу? Про це у наступній статті ми запитаємо представника органу ведення Державного реєстру виборців. 

 

Соціальний захист громадян