Президент підписав закон, який дозволить НБУ контролювати безготівкові розрахунки

Президент підписав закон, який дозволить НБУ контролювати безготівкові розрахунки

 

Президент України Віктор Янукович підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування платіжних систем та розвитку безготівкових рахунків", відхиливши прохання Міжнародної платіжної системи Visa International ветувати його.

Закон надає НБУ широкі повноваження у сфері регулювання електронних грошових розрахунків. Зокрема в ньому йдеться про порядок ведення Нацбанком реєстру платіжних систем та систем розрахунків в Україні, порядок випуску і використання електронних грошей. НБУ матиме право на визначення порядку здійснення в Україні клірингу, маршрутизації та взаєморозрахунків платіжними картками, емітованими банками-резидентами, а також на встановлення граничної суми готівкових розрахунків для фізичних, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Крім того, Державна податкова служба повинна буде контролювати, чи дотримується порядок проведення готівкових розрахунків за товари та послуги з наданням суб’єктами господарювання можливості безготівкового розрахунку.

Нагадаємо, що проти Закону, який було ухвалено Верховною Радою 18 вересня, виступили Українська міжбанківська асоціація членів платіжних систем та Міжнародна платіжна система Visa International. Представники останньої, зокрема, заявили, що закон не враховує позиції учасників індустрії, встановлюючи для них непрозорі правила, і чинить регуляторний тиск на бізнес. На думку представників Visa International він перешкоджатиме розвитку галузі, звужуючи права окремих її учасників на діяльність в Україні. 

 

Соціальний захист громадян