Законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму викликає занепокоєння в міжнародних організаціях

Законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму викликає занепокоєння в міжнародних організаціях

 

4 жовтня 2012 року Парламентська Асамблея Ради Європи зареєструвала другий документ поспіль, що закликає до захисту сексуальних меншин в Україні та відхилення у другому читанні Верховною Радою України законопроекту про заборону пропаганди гомосексуалізму.

Нагадаємо, що 2 жовтня ц.р. Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)", яким передбачено заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Слід за цим висловили свою стурбованість низка міжнародних правозахисних, а також уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

На думку фахівців у разі прийняття цього законопроекту в другому читанні Україна порушить ряд міжнародних зобов’язань. Серед них – Міжнародний пакт про громадянські та політичні права, Європейська конвенція про захист прав людини та основоположних свобод і Конвенція про права дитини.

Окрім того, слід зазначити, що питання захисту прав меншин, у тому числі сексуальних, є одним з важливих факторів для виконання Україною плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС та підписання Угоди про асоціацію з ЄС. 

 

Соціальний захист громадян