На українців очікує підвищення комунальних тарифів

На українців очікує підвищення комунальних тарифів

 

Як повідомляють у Національній комісії, тарифи на комунальні послуги можуть зрости на третину через економічну невиправданість діючих тарифів. Ще однією причиною зростання вартості комунальних послуг стане виконання Україною своїх зобов’язань перед МВФ. Проте, поки що немає інформації щодо термінів та механізму реалізації цих намірів.

Під час прес-конференції в Ялті віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський підкреслив необхідність виконання Україною вимог МВФ у сфері тарифної політики. При чому, за словами Хорошковського, уряд не має намірів підвищувати ціну на газ, а лише привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня. Віце-прем’єр наголосив, що одночасно з підвищенням тарифів будуть введені заходи з підтримки соціально незахищених верств населення. Наразі, за його словами, ще не визначено схему реалізації цих намірів.

Валерій Саратов, голова Національної комісії з питань регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, також наголошує на необхідності підвищення вартості комунальних платежів, оскільки на сьогоднішній день вони майже на половину нижчі собівартості. Саратов наводить дані щодо тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, які покривають 69% витрат, і тарифів на опалення, які покривають 74% своєї собівартості. Причиною такої ситуації є зростання вартості складових частин тарифів. Голова Нацкомісії запевняє, що перерахування тарифів в бік підвищення буде проводитись одночасно їз заходами, що підвищать можливості населення їх сплачувати.

Нагадуємо, що умовою отримання Україною допомоги від МВФ було підвищення тарифів на газ і водопостачання для населення на 30%, яке повинно було відбутися ще у 2011 році. Україна отримала два транші влітку (у розмірі $1,89 млрд.) та у грудні 2010 року ($1,5 млрд.). Після цього програму допомоги було заморожено через невиконання Україною своїх зобов’язань. 

 

Соціальний захист громадян