Україна має найнижчий за останні чотири роки рівень інвестиційної привабливості

Україна має найнижчий за останні чотири роки рівень інвестиційної привабливості

 

Європейська Бізнес Асоціація оголосила результати оцінки бізнес-клімату України за третій квартал 2012 року. Цей показник виявився найнижчим за весь той час, що ЕВА проводить це дослідження в Україні, починаючи з 2008 року.

За звітом Європейської Бізнес Асоціації показник інвестиційної привабливості України впав до 2.14 балів із 5 можливих. Як повідомляють експерти, навіть у попередньому кварталі цей показник був вищим на 0.5 балів.

Респонденти, які приймали участь в опитуванні, наголосили на фіскальному тиску, корупції та нестабільній передвиборчій політичній ситуації. При цьому було відзначено деякі покращення, зокрема щодо умов зовнішньої торгівлі завдяки спрощенню митних процедур. Але разом з тим для 70% респондентів змін на краще не відбулося.

Анна Дерев’янко, виконавчий директор Асоціації, зазначила, що корінь проблеми знаходиться у нестабільності політичної ситуації напередодні виборів. Говорячи про проблемні питання, представник ЕВА, виокремила податковий тиск, недосконалість судової систем, корупцію і бюрократію, нерівні умови ведення бізнесу. 

 

Соціальний захист громадян