Україна і Росія розпочали будівництво ядерного заводу

Україна і Росія розпочали будівництво ядерного заводу

 

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає будівництво заводу з фабрикації ядерного палива найбільшим проектом забезпечення незалежності країни за всю історію існування незалежної України.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив після церемонії закладки першого каменя будівництва

“Сьогодні, у такий знаменний день, починається практична реалізація такого грандіозного в масштабах України проекту. Це, напевно, найбільший за всі роки незалежності проект із забезпечення енергетичної незалежності нашої країни», - сказав М.Азаров.

Він зазначив, що перша черга заводу буде здана вже у 2015 році, що дозволить забезпечувати ядерним паливом усі 15 існуючих українських АЕС і два нові реактори, які до того часу будуть збудовані на Хмельницькій АЕС.

“Це завдання стратегічної важливості”, - сказав прем'єр.

За його словами, будівництво і робота заводу дозволить вирішити соціальні питання у Кіровоградській області.

“Будівництво цього заводу відкриває перспективи не лише перед працівниками уранових копалень і уранових шахт, але й перед всіма працівниками великого регіону і всієї Кіровоградської області», - сказав М.Азаров.

“Цей проект відкриває нову смугу співпраці з нашим стратегічним партнером - Російською Федерацією. Я привітаю свого колегу, сьогодні, Дмитра Анатолійовича Медведєва, ось з такою важливою подією», - сказав він.

Як повідомлялося, сьогодні, 4 жовтня, в районі селища Смоліне Кіровоградської області розпочато будівництво українсько-російського заводу з фабрикації ядерного палива. 

 

Соціальний захист громадян