Парламент може скоротити виплати вагітним

Парламент може скоротити виплати вагітним

 

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пропонує здійснювати мінімальні виплати жінкам, які пропрацювали на новому місці роботи менше 180 календарних днів. Про це пише "Коммерсант-Україна".

У фонді розробили законопроект, який обмежить допомогу розміром нарахувань на мінімальну зарплату (зараз зарплата 1102 грн) у випадку, якщо жінка до відпустки по вагітності та пологах пропрацювала на новому місці роботи менше 180 календарних днів протягом останніх 12 місяців. Документ планують передати на розгляд Верховної ради до парламентських виборів.

Зараз виплата розраховується виходячи з реальної зарплати, що активізувало шахрайства, з метою отримання підвищеної допомоги. З початку року кількість таких фактів збільшилося на 4%. Витрати на виплату допомоги по вагітності та пологах збільшилися на 15,1%, тоді як народжуваність зросла на 6,8%. Схема полягає в тому, що роботодавець наймає жінку приблизно за місяць до відпустки по вагітності та пологах і нараховує їй підвищену зарплату, що дозволяє їй пізніше отримати з фонду значні обсяги матеріальної допомоги. 

 

Соціальний захист громадян