До кінця року житло в Україні подешевшає

До кінця року житло в Україні подешевшає

 

Про це сказав голова національної ради Ріелторської палати України Олександр Бондаренко.

Олександр Бондаренко наголосив на тому, що протягом останнього часу в Україні поширюються чутки про подорожчання квартир через наближення виборів до Верховної Ради та запланованої емісії долара. Ця інформація не відповідає дійсності та свідчить тільки про те, що ринок намагаються штучно підігріти, створити попит, вважає експерт.

Ріелтори зазначають, що більшість людей тільки придивляються до житла, цікавляться цінами, а кількість укладених угод не збільшилась. Відповідно, житло не буде дорожчати, тому що навіть за сьогоднішньою ціною його не купують.

"Ті фактори, які могли б змінити цінову ситуацію, у нас сьогодні відсутні. Немає доступної для всіх українців іпотеки та не помітно покращення матеріального стану громадян. Тому зараз ринок в комі, і ця стагнація повільно опускає ціни на дно", - сказав Олександр Бондаренко.

Експерт додав, що ціни не піднімуться принаймні доти, доки долар не перетне позначку у 8,5-9 грн.

"Якщо це станеться, то виникне паніка, яка робить будь-який розвиток подій непередбачуваним. Але сьогоднішня ситуація вказує на те, що ціни на житло падатимуть ще щонайменше півроку", - додав Бондаренко. 

 

Соціальний захист громадян