Бути чи не бути демократичному суспільству

Бути чи не бути демократичному суспільству

 

25 вересня 2012 року розпочалась загальнонаціональна акція протесту проти прийняття закону про наклеп ухвалений Верховною Радою України у першому читанні.. На шпальтах небайдужих інтернет-видань з’явився банер із закликом «Захисти своє право знати. Скажи «НІ» закону про наклеп» та пропозицією приєднатись до акції. 

«Цей закон стосується не тільки журналістів, а й усіх громадян. Бо до наклепів можуть віднести будь-яке публічне висловлювання або коментар у ЗМІ, якщо суд вирішить, що воно може завдати шкоди честі та гідності людини. Цей закон є загрозою для всього громадянського суспільства,» - йдеться у повідомленні.

У банері зазначені посилання на контакти народних депутатів, які голосували за вищезазначений закон з пропозицією звернутись до народних обранців та поцікавитись, чому вони голосували за цей законопроект.

Акцію підтримали провідні українські видання, такі, як: Українська правда, Кореспондент, газета та сайт Комсомольська правда, ТВі, LB.ua, Football.ua, iSport.ua, ЛігаБізнесІнформ, Телекритика, Newsru.ua, Дело.ua, KyivPost, День та інші.

Нагадуємо, що 18 вересня ц.р. Верховною Радою у першому читанні був ухвалений проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію особи», що передбачає повернення кримінальної відповідальності за наклеп з максимальним терміном ув’язнення до 5-и років. Законопроект викликав занепокоєння у деяких вітчизняних політиків, ЗМІ та представників міжнародних організацій.

Тим часом громадські організації закликають небайдужих та свідомих громадян 1 жовтня прийти на акцію протесту проти закону про наклеп.  

 

Соціальний захист громадян