В Україні прийнято стратегію Національного розвитку освіти на 2012- 2021 роки

В Україні прийнято стратегію Національного розвитку освіти на 2012- 2021 роки

 

У понеділок, 10 вересня 2012 року на засідання Кабінету Міністрів було схвалено стратегію національного розвитку освіти в країні. Нині документ очікує на затвердження відповідним Указом Президента. Після цього, у місячний термін має бути розроблено заходи щодо реалізації стратегії розвитку на найближчі п’ять років.

Головна мета цього документу – покращення правових та організаційних основ розвитку освіти. Під час створення документу було розглянуто близько 6 000 пропозицій від населення, а після їх дослідження, а деякі з них внесено до стратегії Національного розвитку. Слід зазначити, що рік тому, документ було розглянуто на ІІІ Всеукраїнському з’їзді робітників освіти, де він отримав схвальні відгуки.

Головне завдання стратегії полягає в забезпеченні доступності якісної освіти громадян України, відповідно до особливостей розвитку економіки, науки, культури та інших сфер. Такі зміни мають на меті створення умов для розвитку особистості відповідно до її можливостей та потреб.

Не зважаючи на значний позитивний аспект цього рішення, все ж багато український громадян вважають цей проект не досконалим. Зокрема, сумніви викликає критерій ефективності освіти, який у документі визначено чином: «Сучасний ринок праці вимагає від випускника не лише глибоких теоретичних знань, а здатності самостійно їх застосовувати в нестандартних, постійно змінюваних життєвих ситуаціях, перехід від суспільства знань до суспільства життєво компетентних громадян». Незважаючи на позитивний аспект цієї ідеї, слід зазначити, що її реалізація буде достатньо складною для стандартизованої системи оцінювання знань, яка не потребує від учнів самостійності.  

 

Соціальний захист громадян