Мінімальна роздрібна ціна на тютюнові вироби – 10 гривень

Мінімальна роздрібна ціна на тютюнові вироби – 10 гривень

 

У Верховну Раду було внесено на розгляд законопроект, згідно з яким передбачається з 1 січня 2013 року ввести на тютюнові вироби мінімальну роздрібну ціну на рівні 10 грн за пачку. Планується, що подорожчання торкнеться всієї тютюнової продукції - як сигарет з фільтром, так і без нього.

 


Автори законопроекту пропонують штрафувати тих, хто порушить цю норму. Штраф становитиме 100% вартості від отриманої партії товару, але не повинен бути меншим за 1 тис. грн.

Планується, що мінімальний показник буде розглядатися щорічно з 1 березня. Автори вважають, що введення мінімальної роздрібної ціни призведе до підвищення вартості навіть дешевих сигарет в два-три рази, що стане причиною зниження попиту, так як зробить сигарети менш доступними для споживачів.

Відзначимо, що, на сьогоднішній день, найдешевші цигарки без фільтра стоять 3 грн, а з фільтром - порядку 6 гривень. Завдяки введенню мінімальної роздрібної ціни з'явиться можливість збільшити відрахування від акцизу на 2,6-2,8 грн, а це десь 4,3 грн з кожної пачки сигарет. Таким чином, бюджет зможе додатково отримати близько 2,2 млрд гривень.

Потрібно відзначити, що на сьогодні в Україні найвищі акцизи на тютюнові вироби серед усіх країн СНД. Що ж стосується вартості найдешевших сигарет в інших країнах, то в Білорусі, наприклад, ціна на найдешевші сигарети не перевищує 2,6 грн., а в Росії вони коштують 5 грн.  

 

 

 

Соціальний захист громадян