Проблеми багатодітних родин в Україні

Проблеми багатодітних родин в Україні

 

В Україні багатодітними родинами визнано ті, в яких подружжя виховує від трьох і більше дітей. Крім того, такий статус можуть отримати й родини, в яких дітей виховує батько чи мати одинак. Від 2012 року до таких сімей відносяться й ті в яких діти вчаться у вищих навчальних закладах та училищах на денній формі.

Відомо, що багатодітні родини мають право отримувати державну допомогу на утримання дітей, котра полягає у зниженні ціни на оплату комунальних рахунків, безоплатне лікування, безкоштовний проїзд у межах міста та багато іншого. Але слід відзначити, що для того аби отримати таку допомогу, батькам дітей доводиться докладати чимало зусиль, починаючи від отримання статусу багатодітної родини.

Тим не менш, такі сім’ї притерпають і від інших проблем, серед них:

1. Фінансові. Незважаючи на те, що кожного року з державного бюджету виділяється певна сумма для допомоги багатодітним родинам, при цьому не враховується факт зміни кількості таких сімей.
2. Психологічні. Оскільки батьки не мають змоги приділити достатньо уваги всім дітям, в таких сім'ях проблемних дітей на 10 - 15 % більше ніж в родинах де виховується 1-2 дитини.
3. Медичні. Як правило, в багатодітних родинах батькі частіше страждають різноманітними хронічними захворюваннями.  

 

Соціальний захист громадян