Електронний контроль в Україні: Рада проголосувала за біометричні паспорти

Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект про Єдиний державний демографічному реєстр, яким передбачається введення в Україні біометричних паспортів.

"За" проголосували 250 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Згідно з законопроектом, паспорт громадянина України є документом, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України на території України.

Оформлення паспорта здійснюється всім особам, починаючи з народження і незалежно від віку на кожні десять років. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації.

Оформлення та видача паспорта громадянина України здійснюються головним розпорядником реєстру.

Паспорт громадянина України видається не пізніше, ніж через тридцять днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання, або не пізніше, ніж через десять робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання.

У паспорт громадянина України вноситься така інформація: назва держави; назву документа; прізвище, ім'я особи; стать; громадянство; дата народження; унікальний номер запису в реєстрі; номер документа; дата закінчення терміну дії документа; дата видачі документа; уповноважений суб'єкт, що видали документ , місце народження; оцифрований образ особи; оцифрована підпис.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон провадиться у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінок та сторінки даних.