В Україні запровадять смертну кару


Останнім часом є непоодинокими випадки вчинення при обтяжуючих обставинах особливо тяжких злочинів - умисних убивств, що викликають широкий резонанс у суспільстві.
Від громадян України надходять чисельні настійні вимоги посилити відповідальність за їх вчинення - передбачити можливість застосування - як виняткової міри покарання - смертної кари за умисні вбивства, вчинені з особливою жорстокістю, або способом, небезпечним для життя багатьох людей, або у поєднанні із згвалтуванням чи насильницьким задоволенням статевої пристрасті неприродним способом, або вчинене на замовлення, або вчинене за попередньою змовою групою осіб, або якщо наслідком такого злочину стала загибель двох чи більше людей, тощо.
Чого варто, згадати останні події в Миколаєві де нелюди жорстоко зґвалтували та вбили Оксану Макар, залишили інвалідом Олександру Попову. 
У зв’язку з цим, група народних депутатів (П. М. Симоненко, І. В. Алексєєв та В. А. Бевз) зареєстрували у Верховній Раді України законопроект, яким пропонується внести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України зміни, якими встановлюється новий вид покарання у виді смертної кари за вчинення особливо тяжких злочинів, зокрема, умисного вбивства за обтяжуючих обставин
Хоча загальною тенденцією в світі є відмова від смертної кари, кримінальне законодавство багатьох країн передбачає можливість застосування такої міри покарання. За даними громадської організації "Міжнародна амністія", 80 держав скасували смертну кару за всі види злочинів, 15 держав скасували її за будь-які злочини, крім виняткових випадків (таких як військові злочини), у 23 країнах смертна кара законодавством передбачена, але фактично вона не застосовується. Водночас 78 держав і територіальних утворень зберігають і застосовують смертну кару. Серед них - Сполучені Штати Америки, Китайська Народна Республіка, Японія, Єгипет та інші держави.
Як вбачається з пояснювальної записки до даного законопроекту, прийняття цього Закону слугуватиме стримуючим чинником для тих, хто може вчинити такі злочини, сприятиме захисту конституційного права громадян - право на життя і буде схвально сприйняте переважною більшістю співвітчизників.