Політична реклама 2012. Частина 2: гра на почуттях, операція «рятуй українське» й революція бабусі та кота

Політична реклама 2012. Частина 2: гра на почуттях, операція «рятуй українське» й революція бабусі та кота

 

Минулого разу ми намагалися розібратися в особливостях української політичної рекламної кухні на прикладі «шедеврів» ПР, комуністів та опозиціонерів. Але залишилося ще багато цікавого у яскравих картинках, що їх для любих виборців малюють учасники шалених політичних перегонів.

Ці гарні картинки, що їх створюють талановиті політтехнологи для маси виборців, мають на меті змусити кожного повірити у правдивість намірів політичної сили. Ці картинки спроба нами маніпулювати. Чого лише варті шедеври «Батьківщини»: з бабусею-святою, з водієм швидкої, з робітницею хлібозаводу та безробітним випускником вишу. Дійсно, картинка правдива, картинка правильна. Нас запевняють, що цю картнику зробили реальністю політики ПР. А що ж опозиціонери зробили, аби змінити цю реальність? Особисто для мене ця картинка – правда нашої країни, наша дійсність, яку спостерігаю стільки, скільки себе пам’ятаю…

Ще один «шедевр» політтехнологій – політична реклама Наталії Королевської. Реклама точнісінько скопійована з політ реклами Сергія Тигіпка: кольористика, стилістика та оформлення – відомі обличчя, гарні обіцянки, лаконічне гасло – Україна вперед (чим не Сильна Україна Тігіпка)! Ніякої різноманітності! Проте, саме така примітивна калька політичної реклами мала б наштовхнути українського виборця на те, що його знову обманюють, вішаючи на вуха локшину про сильну економіку, зміни в соціальній політиці… Десь ми це вже чули і бачили! А головне – згадайте, з якою милою посмішкою Тігіпко обіцяв змінити цю країну, а потім – приєднався до команди Януковича! Єдина місія, покладена на Тігіпка тієї передвиборної кампанії – забрати голоси у інших опозиційних кандидатів. З цією місією, як ми вже змогли переконатися, він прекрасно впорався. Тепер черга забирати голоси в опозиціонерів прийшла до Королевської – чарівної власниці більш ніж 150 млн доларів (за даними 2010) та кількох потужних підприємств в Луганській області.

Ще одна цікава передвиборна «цукерка». «Наша Україна», втративши свого лідера як фізично, так і політично, вирішила відійти від будь-яких персоналізацій та вибудувала свою стратегію на використанні виключно української тематики. Вони обіцяють нам українську мову, збереження української культури і таке інше. За що ж ми так страждаємо? В якій ще країні світу політики будуватимуть свою програму на ментальних цінностях, які народ власне має сам акумулювати та примножувати. НУ не допоможе нам зупинити навалу російської мови та культури. НУ не врятує українську книгу. Це лише в наших силах.

Феноменом цьогорічної передвиборної рекламної акції став проект «Бабуся і кіт», який народився на бордах в кількох містах України, а згодом захопив соцмережу. «Бабуся і кіт» ─ феномен українського суспільства. Такого в інших країнах не побачиш. Це протест проти чинної влади, протест проти абсурдності українського політикуму. Цей протест не дає нам альтернативного вибору, а змушує замислитися над тим, що ми маємо вирішити в котре долю країни, але чи зможемо ми це зробити об’єктивно? Чи маємо ми ту політичну силу, яка здатна створити якісно нове обличчя української демократії? На жаль, бабуся і кіт мовчать. Мовчимо і ми. Можливо, настане час, коли ми зможемо влаштовувати революції не тому, що нам бракне коштів, а тому, що ми прагнемо змін. Можливо, ми зможемо зробити правильний вибір, усвідомивши його важливість. Можливо, ми почнемо дивитись далі свого носа, й помітимо, що за всім політичним брудом та економічною кризою, є ще і справжнє життя!.. Цієї осені ми вирішуємо долю країни, ми визначаємо своє майбутнє. Залишитися осторонь просто неможливо. Голос кожного важливий. Ми бачили як країну лякали неіснуючим грипом і труїли неякісними ліками, ми бачили економічну кризу, процес над Тимошенко та Луценком… Ми бачимо щоденну нашу бідність – фінансову і духовну, скруту та відсутність віри в майбутнє. Що з цим робити? Вибір за Вами! 

 

Соціальний захист громадян