Рівень безробіття в Україні збільшується щороку

Рівень безробіття в Україні збільшується щороку

 

Нині кількість безробітних становить 1,7 млн. осіб, однак ця цифра перевищує офіційно встановлену в понад 3 рази. Сергій Тігіпко пояснює таку різницю тим, що офіційно безробітними визнаються лише ті громадяни, котрі зареєстровані в Державній службі зайнятості.

За даними МОТ за останні роки рівень безробіття знизився, в травні 2012 року в Державній службі зайнятості було зареєстровано 0,486 млн. безробітних, а в липні цей показник становив 0,465 млн. осіб.

Державний комітет статистики України оприлюднив офіційний відсоток кількості безробітних, котрий становить 9,9 % населення. Найбільшу кількість безробітних мають Рівненська, Чернігівська, Вінницька та Черкаська області. Найнижчий відсоток зафіксовано в Одеській, Харківській, Київській областях та Криму.

За останні пів року на 30 % збільшилася кількість надісланих резюме на різноманітні вакансії. Керуючий партнер корпорації Brain Source Андрій Кривокоритов пояснює цю ситуацію таким чином: «Це пов'язано з банкрутством підприємств, несприятливим інвестиційним кліматом, відтоком інвестицій з України, а також пресингом контролюючих органів, що призводить до закриття малого та середнього бізнесу. Керівникам, які бажають знайти нове місце зараз нелегко. Чим вища посада, тим важче знайти роботу».

Ситуація погіршується й тим, що у більшості Інтернет-оголошень містяться вікові обмеження, котрі часто зупиняють шукачів роботи. На одній з прес-конференцій соціальний психолог Віктор Пушкар розповів, що згідно даним соціального опитування 49,9 % респондентів вважають, що в Україні помітні прояви дискримінації , а половина з опитаних повідомила саме про обмеження за віковою ознакою. «Практика відмови в прийомі на роботу надто молодих позбавляє їх можливості навчитись працювати. Занадто „старим“, тобто людям після 50, 40 або навіть 30 років відмовляють у прийомі на роботу, бо тими, хто має досвід роботи, важче керувати маніпулятивними, нав'язувати безглузді прояви корпоративної лояльності», — сказав Пушкар.

Ще однією проблемою стало нерівномірне розподілення вакансій. За даними порталу rabota.ua більшість вакансій призначено для роботи в Києві, тому скористатися такою можливістю може не кожен українець. До того ж не відповідає сучасним вимогам і сама структура зайнятості. В країні майже кожен третій працюючий зайнятий у сфері торгівлі. 

 

Соціальний захист громадян