Де в Україні жити добре

Де в Україні жити добре

 

Прийнятний рівень матеріального забеспечення для кожної людини свій, але все ж визначено області України, в яких цей показник найвищий. Звичайно, перше місце в рейтингу зайняв Київ, позиція котрого незмінна від 1999 року.

Забеспеченність населеня визначено за рівнем середньої заробітної плати. Так, у столиці вона становить 4012 гривень, а пенсія – 1641 гривню. Для порівняння, середня заробітна платня в Тернополі становить 1871 гривню, а пенсія – 1017 гривень. До того ж, у столиці зафіксовано найвищий рівень забеспеченості автомобілями – 62 на 100 родин.

Друге місце належить Запоріжжю, але від 2008 року тут спостерігається зниження рівня матеріального забеспечення. До того ж воно очолює список областей України за рівнем злочиннності.

На третьому місці – Донецьк. Хоча за рівнем зарплат і пенсій місто займає другу сходинку рейтингу, але за кількістю загального доходу населення – четверте місце. Слід відзначити, що рівень матеріального забеспечення в цьому регіоні постійно збільшується, оскільки в 2000 році місто займало лише шосту сходинку рейтингу.

В свою чергу місто Харків отримав першість одразу за кількома показниками – рівнем охорони здоров'я та освіти. 

 

Соціальний захист громадян