В Україні можуть запровадити обмеження на зняття готівки

 

Керівник інформаційного центру "FOREX CLUB" Микола Івченко вважає, щоб втримати стабільним курс гривні, Національний банк може вдатись до ринкових та адміністративних важелів, серед яких є такі, як обмеження на зняття готівки у банкоматах.

"Є ринкові методи: це, наприклад, скорочення ліміту по валютній позиції. А є адміністративні кроки. Можливо, експортерів змусять продавати 75% або 100% експортної валютної виручки. Не виключено, що буде обмеження на імпортерів. Не виключаю, що можуть бути навіть обмеження на зняття готівки у банкоматах або обсяг купленої однією фізичною особою протягом одного дня", - зазначив експерт, пише gazeta.ua.

За його словами, зараз настає непростий період, коли багато факторів будуть тиснути на гривню. Це і криза в єврозоні, і парламентські вибори, і сповільнення світової та української економіки. Тому Нацбанк буде використовувати усі можливі способи стабілізації національної валюти.

Також Микола Івченко зауважив, що економіка України не впорається з падінням гривні, якщо воно буде більшим за 8,40 (грн за долар). "Якщо буде більше - буде сильно бити по банківському сектору, буде знову нестабільність в депозитах і так далі", - підсумував фахівець. 

Нагадаємо, раніше глава Нацбанку України Сергій Арбузов заявив, що регулятор не планує змінювати політику обмінного курсу завдяки майже нульової інфляції.