Незвичайні професії в Україні

Незвичайні професії в Україні

 

В Україні, як і в усьому світі, спостерігається зменшення кількості професійних кадрів, що пов’язано з високою смертністю, низьким рівнем соціального забезпечення та іншими проблемами. Незважаючи на це, кількість спеціальностей в Україні постійно зростає, а про деякі з них українці навіть і не здогадуються. 


Найбільш незвичайними професіями в Україні вважаються:

1. Ті-тестер – спеціаліст, який визначає якість чаю й повинен знати тонкощі чайної церемонії, тримати в пам’яті аромати різноманітних сортів чаю, до того ж знати їх історію та особливості вирощування. Але щоб працювати в цій сфері необхідно притримуватись декількох обмежень, зокрема ті-тестер повинен відмовитися від використання ароматичних засобів (парфумів, прального порошку тощо). До того йому необхідно мати знання з біології, фізики, ботаніки, географії, біохімії. Середня ж заробітна плата таких спеціалістів невелика, всього 2 000 гривень.

2. Кавіст – знавець вин, як правило, такі фахівці співпрацюють зі спеціалізованими магазинами. Кавіст має відмінно розбиратися в винах, знати правила їх вживання, вміти складати винну карту з врахуванням смаків клієнтів. Середня заробітна платня становить 6 000 гривень.

3. Лайф-каучинг. Завдання такого спеціаліста полягає в тому, що він має допомогти людині реалізувати себе у певній важливій для нього сфері, до того ж фахівець з лайф-каучингу повинен виявити в ньому приховані можливості за допомогою різноманітних психологічних прийомів. Лайф-каучинг дуже схожий з консультацією психолога, але суттєвою відмінністю є те, що робота спеціаліста з лайф-каучингу полягає в досягненні певних цілей, нових результатів у роботі. Заробітна платня складає від 4 000 до 15 000 гривень.

4. Пастижер – спеціаліст, який займається виготовленням перук, вусів, бакенбардов і шиньйонів. Пастижер має виконувати свою роботу настільки професійно, щоб виріб нічим не відрізнявся від справжнього. В середньому, на виконання одного замовлення спеціаліст витрачає близько місяця. Найбільш талановиті пастінжери передають свої знання лише родичам, утворюючи таким чином, династії. Середня ж заробітна платня такого фахівця складає від 8 000 до 10 000 гривень.

Звичайно, подібний перелік спеціальностей можна продовжувати, так, експертами з працевлаштування було складено перелік найбільш незвичайних професій світу до яких увійшли спеціалісти з підбору м’ячів, менеджер з визначення статі курчат, продавці черг та інші.