Кількість українських емігрантів невпинно зростає

Кількість українських емігрантів невпинно зростає

 

За даними Міжнародної організації з міграції кількість українських емігрантів становить 6 млн. осіб, а це 14,4 % населення країни. 

Нині Україна займає п’яте місце у світі відповідно до загальної кількості емігрантів серед таких країн як Мексика, Індія, Росія й Китай. Переважно, українці переїжджають у Росію, Польщу, Чехію, Італію. Більша частина чоловіків влаштовується на роботу у сфері будівництва, жінки ж найчастіше працюють прибиральницями чи доглядальницями. Крім того, більша частина українців перебуває за кордоном нелегально або напівлегально. 

Еміграція особливо приваблює молодь, оскільки це можливість отримати вищу освіту та вигідно працевлаштуватися. Тому, щороку з України на навчання виїжджає близько 20 тисяч українців, і лише 10 % з них повертається на Батьківщину. Найчастіше українці їдуть навчатися Канаду, США, Латвію, Польщу, Чехію та інші країни. 

Що ж стає причинами такого явища?

За словами Разумкова Олександра Васильовича – експерта з питань соціальної політики Центру Разумкова, основною причиною став низький рівень заробітної плати: «Навіть навчання на держзамовленні не гарантує молодому спеціалісту перше робоче місце. А якщо воно все-таки надається, то, як правило, розмір заробітної плати в кілька разів нижче середнього рівня. Середня заробітна плата в Україні - близько 370 доларів - найнижча серед країн пострадянського простору, не кажучи про розвинені європейські держави».

Не меншою проблемою вважається й низький рівень соціальних послуг, недоступність житла, перспектив професійного розвитку тощо. 

Незважаючи на це, за даними ООН за останні 10 років потік мігрантів в Україну збільшився приблизно в 20 разів. За цим показником Україна зайняла четверте місце після США, Росії та Німеччини.