З Днем незалежності, Україно!

З Днем незалежності, Україно!

 

Наша батьківщина стала ще на один рік дорослішою: Україні вже 21 рік. За ці роки вони відмовилися від ядерної зброї, підкорила весь світ своїми натхненими танцями й співами, довела, що здатна на будівництво справді європейської країни!

Україні 21. Ми майже ровесниці – моя батьківщина на півроку старша за мене. 

Здається ми йдемо пліч-о-пліч: разом робили перші невпевнені кроки по життю, здобували освіту, вчились на своїх помилках, робили вибір, закохувалися і знаходили друзів. І ось сьогодні їй 21. Ще зовсім юна, вона стоїть перед вибором: євразійської чи європейської інтеграції, товаришувати з «великою» сестрою чи ні… 

Україні 21. Вже 21 рік ми незалежні. Ми відвоювали собі право називатися українцями, розмовляти українською і пишатися тим, що маємо таку прекрасну країну. Знаєте, я дуже добре пам’ятаю той рекламний ролик, який зняли на десятиріччя України – «Це – моя країна». Там вона була справжня, справжня моя країна. 

Країна з величними горами, з чарівливими ріками й загадковими степами. Країна зі справжніми людьми – не фальшивими шахтарями й пенсіонерами, які запевняють нас, що жити стає краще – а тими, що їздять з нами в трамваях, що працюють разом з нами й мекають в будинку навпроти. То був шматочок нашої історії, історії країни незалежної, яка дихала вільно й впевнено дивилася в майбутнє. 

Україні 21. Її привітали гучним розстрілом кримінального авторитету у Львові, парадом квітів і не менш яскравим парадом політичного абсурду на Михайлівській площі у Києві. Цього дня народилася наша країна, привітайте її, а не влаштовуйте чергові мітинги й акції з запевненням добробуту для кожного…

Україні 21. Це – моя країна. І я хочу розмовляти в ній українською. Я хочу відчути себе українкою. І я дуже хочу, щоб таке відчув кожен мій співвітчизник. Для цього не потрібно вдягати вишиванку й співати гімн. Просто спробуйте не соромитися у власній країні своєї сутності, своєї національності. Забудьте, хоч на хвилинку, про політику й економіку. Погляньте навколо: ці ліси, ці степи, ці ріки й озера, ці гори, ці моря – це все наша країна. Любіть Україну, пишайтеся нею. 

З Днем народження, Україно!