Як батьки фінансують українські школи?

Як батьки фінансують українські школи?

 

Кожного року з державного бюджету перераховуються кошти на ремонти шкіл. Цього року сума склала 76 млн. гривень лише на відновлення навчальних закладів областей України. Не зважаючи на це, грошей постійно не вистачає й на допомогу мусять приходити батьки школярів, які щомісяця роблять внески у фонді шкіл.

Відповідно до Закону про загальну середню освіту, основним завданням законодавства в цій сфері стає забезпечення права громадян України на безкоштовну середню освіту. Тоді у яких випадках, подібні внески не суперечать законодавству?

Нещодавно, в одному з інтерв’ю Міністр освіти Дмитро Табачник виділив три основні критерії, яким мають відповідати добровільні внески батьків: абсолютна прозорість, переведення коштів на спеціальні рахунки, котрі мають бути зареєстровані, як благодійний фонд, а також необхідно забезпечити контроль з боку батьків.

Нажаль, не в багатьох школах діє така злагоджена схема і в більшості випадків, гроші просто передаються вчителям, а батьки так і не отримують пояснень про те куди поділися кошти. За словами Табачника, з цією проблемою ведеться активна боротьба. Зокрема, Міністр заявив про випадки звільнення директорів шкіл з їхніх посад за порушення законодавства.

Коли ж остаточно буде вирішено це питання й досі невідомо, але Дмитро Володимирович вважає, що школи не можуть відмовитися від допомоги батьків учнів, оскільки в місцевих бюджетах не вистачає грошей на відновлення навчальної бази та реконструкцію приміщень.

 

 

Соціальний захист громадян