Президент України вніс зміни до Податкового кодексу

Президент України вніс зміни до Податкового кодексу

 

Президент України Віктор Янукович ухвалив внесення змін до Податкового кодексу, що стосуються діяльності Державної податкової служби України, у зв’язку з проведення адміністративної реформи.

Як повідомляє прес-служба Глави держави, відповідний Закон №5083-VI, Президент підписав в середу, 8 серпня.

Нагадаємо, Закон (регістр. №10224) Верховна Рада України ухвалила 5 липня 262 голосами більшості.

Зміни стосуються не лише перерозподілу функцій між Державної податкової служби України і Міністерством фінансів, але і багатьох нововведень в опадкуванні. Так, законом вводиться щомісячна авансова сплата податку на прибуток для підприємств з доходом від 10 млн грн. Змінами також вводиться ставка податку у розмірі 5% (замість тих, які діють 15%) на доходи у вигляді дивідендів від іноземних джерел, які включаються в загальний річний дохід оподаткування платника податків.

Крім того, підвищується до 20 млн грн. планка річного доходу, при якому підприємству дозволено реєструватися платником єдиного податку, шляхом введення п'ятої і шостої груп «єдиноплатників». Великим підприємствам, що задекларували збиток за підсумками попереднього звітного (податкового) року, виключається можливість претендувати на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі. 

 

Соціальний захист громадян