Керівників штрафуватимуть за відсутність кондиціонерів

Керівників штрафуватимуть за відсутність кондиціонерів

 

Літо 2012 року обіцяло бути спекотним. Так воно і сталося. Синоптики майже щодня обіцяють аномальну спеку. 

Особливо допікаю такі погодні умови в робочий час. В офісних приміщеннях, оснащених кондиціонерами, можна насолоджуватись палючим сонцем за вікном під прохолодним подихом кондиціонера. 

А що ж робити коли керівнику шкода грошей на створення комфортних умов на робочому місці?

В такому разі за свої права можуть поборотись найбільш активні працівники. Відповідно до Санітарних норм мікроклімату виробничих приміщень, затверджених Постановою Головного державного санітарного лікаря України якщо в офісному приміщенні температура вище 25 градусів за Цельсієм, то співробітникам компанії є сенс подзвонити на гарячу лінію Державної санітарно-епідеміологічної служби в своєму місті та залишити заявку.

Після того, як заявка буде оброблена, в офіс приїде лабораторія і проведе потрібні виміри (температура, вологість повітря та інші вимоги, що стосуються постанови).

У разі, якщо норми не дотримані, на керівника накладається штраф, який становить від 102 до 425 гривень, в залежності від ступеня порушень.

Якщо ж керівництво і далі продовжує ігнорувати вимогу щодо поліпшення робочого місця, то справа може дійти і до закриття підприємства.

Кожен українець повинен працювати в комфортних умовах. Пам’ятайте, що температура в приміщеннях згідно з нормами не повинна перевищувати 25 градусів, вологість - 55-75%, а повітря повинно рухатися зі швидкістю 0,1-0,5 м\сек. 

 

Соціальний захист громадян