Проблема сирітства в Україні

Проблема сирітства в Україні

 

Проблема сирітства в Україні стає дедалі гострішою. З кожним роком, кількість дітей – сиріт збільшується.

За данними Державного комітету статистики у 2010 році кількість таких дітей становила 104 693 особи, проти 97 829 у 2005 році. Серед найголовніших проблем цього явища слід назвати народження позашлюбних дітей. Відповідно до статистичних даних, кожна п’ята дитина в Україні є позашлюбною, крім того, позбавлення батьків прав на виховання дитини, офіційна відмова батьків від опікування дитини. Важливою проблемою також стає смертність чоловіків. У вікових групах 20 – 50 років, смертність представників сильної статі у тричі перевищує жіночу.

Звичайно ж держава гарантує опіку дітям – сиротам, які перебувають у дитячих будинках, інтернатах, але у більшості випадків такої допомоги недостатньо для забезпечення гідних умов життя, оскільки грошові виплати є мінімальними. Але слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2008 року № 146 «Деякі питання надання одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування» було внесено зміни до підпунктів 4 та 5 пункту 13 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» щодо збільшення виплати одноразової грошової допомоги з двох до шести прожиткових мінімумів. Звичайно ж, це важливий крок для поліпшення ситуації, але він не може вирішити це питання в повній мірі.

Слід нагадати, що в кінці 2010 року було створено Альянс «Україна без сиріт». У 2012 році, основним завданням Альянсу стало розширення співпраці з місцевими організаціями та державними органами. Тож, слід сподіватися на позитивний результат. 

 

Соціальний захист громадян