Чому українці не хочуть народжувати?

Чому українці не хочуть народжувати?

 

Чисельність населення України невпинно знижується, протягом 20 років кількість українців зменшилася на 7 млн.

Основними причинами такого явища голова прес-служби Державної служби статистики України – Олена Вишневська вважає не проблеми зі здоров’ям, а небажанні українців заводити більше однієї-двох дітей. Важливим аспектом також стає і кількість абортів, хоча він помітно знижується, так, наприклад, їх кількість у 2005 році становила 242 343, а у 2011 вже 156 193.

За даними компанії Research & Branding Group, близько 80% українців не планують у найближчому майбутньому заводити дітей. Більша частина учасників опитування (54%) вважають, що їм вже пізно народжувати, ще 14% повідомили, що соціальні умови країни заважають їм наважитися на такий крок, інша частина опитаних відповіла, що їм народжувати ще рано. До того ж за останні 5–10 років значно збільшилася кількість жінок, які народжують першу дитину після 35 років, що пов’язано з бажанням збудувати кар’єру.

Найчастіше в країні зустрічаються випадки коли в сім’ї одна (30%) – дві дитини (43%), трьох дітей має лише 6% українців, а більше трьох лише 2%. 

 

Соціальний захист громадян