США і ЄС прийняли рішення про введення санкцій проти України

США і ЄС прийняли рішення про введення санкцій проти України

 

Події, які відбуваються в Україні турбують Євросоюз, як заявив Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і Віце-президент Європейської комісії із закордонних справ Катрін Эштон в інтерв'ю в Центрі ім. Разумкова.

За словами Баррозу, спочатку Європа вважала, що події в Україні, які викликали стурбованість з їх боку, були просто випадковими інцидентами. Проте в даний момент такі випадки мають системний характер і породжують сумніви у прагненні України до досягнення загальних європейських цінностей.

ЄС вважає, що президентські вибори, які пройшли в лютому 2010 року, у цілому відповідали європейським стандартам. Це давало Україні надію на зміцнення демократії, позитивні тенденції, яких були відмічені на початку 2005 року.

Проте місцеві вибори в жовтні 2010 року, на думку ЄС, стали демонстрацією погіршення демократичній і політичній ситуації в Україні. Вважаючи, що кримінальні справи проти Тимошенко, Луценка та інших політиків, поміщених у в'язницю, є не лише політично мотивованими, але і прикладами виборчого правосуддя в Україні.

США і ЄС прийняли рішення про введення санкцій проти України залежно від результатів виборів у Верховну Раду в жовтні.

 

Соціальний захист громадян