Верховна Рада ухвалила Закон «Про адвокатуру»

Верховна Рада ухвалила Закон «Про адвокатуру»

 

Верховна Рада ухвалила у другому читанні як закон президентський законопроект №10424 про адвокатуру і адвокатську діяльність.

Відповідний законопроект підтримало 265 народних депутатів. 

Згідно цього закону, в Україні має відбутися реформування української адвокатури

Зокрема передбачається створення Національної асоціації адвокатів, створення системи органів адвокатського самоуправління і визначення їх повноважень, обов’язковість адвокатського запиту і адміністративну відповідальність за відмову у наданні інформації, допуск адвокатів іноземних країн до адвокатської діяльності на території України і т.д.

При цьому, як зазначено у проголосованому проекті, - заборонено будь-який вплив на адвоката, втручання у його професійну діяльність, у тому числі з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, органів адвокатського самоврядування, юридичних і фізичних осіб.

Закон містить положення також про створення та функціонування Єдиного реєстру адвокатів України, який ведеться Радою адвокатів України з метою збирання, зберігання, обліку та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які набули право на зайняття адвокатською діяльністю в Україні, обрані адвокатами форми здійснення адвокатської діяльності. Внесення відомостей до Реєстру здійснюється радами адвокатів регіонів та Радою адвокатів України.

Втім, як зазначають самі юристи, новий закон мало чим допоможе у адвокатській діяльності.

Зокрема, скептично ставляться правники до створення двох адвокатських органів, які вони вважать майбутньою кормушкою для обраних. 

 

Соціальний захист громадян