«Верховина – столиця України»

«Верховина – столиця України»

 

В Івано-Франківську оголошено нову столицю України, а також обрано державну мову.

Ухвалення мовного законопроекту породжує все нові масової демонстрації На Заході України творчий український народ вдається навіть до театралізації дійств. На Вічевому майдані, що в Івано-Франківську, відбулася масова акція, учасники якої вимагали гуцульській мові надати статус державної, а Верховину – визнати столицею України. Захід проходив під звуки трембіти, а також у супроводі гуцульських танців.

Західні українці обурені законопроектом, але попри все не втрачають оптимізму, вважаючи цю витівку Верховної Ради причиною для саркастичного сміху. Організатори акції так пояснили мету свого заходу: «аби до нас ся дослухала районна, обласна та вкраїнна влада і її мужі. Аби с знали і виділи, що з гуцулами тоже тре сі рахувати... Якщо вони сі дозволяют в там тій Україні такево робити, то ми теж хочем таке мати, але своє».

Тобто якщо у Раді роблять, що хочуть, то й народ має право. Чому б не зробити державною мову гуцулів, бойків чи лемків. Вони теж люди, вони теж живуть в Україні… Однак чомусь на них уваги не звертають.

Поки в Раді забавляються в ігри «Ківалова-Колесніченка», народ стає в опозицію до влади, беручи курс на столицю, під стіни Українського Дому. 

 

Соціальний захист громадян