Рада хоче засекретити інформацію про державні закупівлі

Рада хоче засекретити інформацію  про державні закупівлі

 

Парламент на цьому тижні планує розглянути законопроект, який виведе державні підприємства із-під дії тендерних процедур і дозволить не оприлюднювати інформацію про державні закупівлі.

Урядовий законопроект №9634 внесений до порядку денного парламенту для другого читання на цьому тижні.

Згідно проекту закону, із-під дії закону про держзакупівлі виводяться держпідприємства, казенні підприємства, комунальні унітарні підприємства, господарські товариства з державною часткою у статутному капіталі понад 50%.

«Прийняття проекту Закону надасть можливість забезпечити подальше удосконалення законодавства у сфері державних закупівель, забезпечить належні умови для здійснення державних закупівель та вирішить проблемні питання застосування замовниками у сфері державних закупівель норм Закону України “Про здійснення державних закупівель”, - йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Цікаво, що доступ громадськості і ЗМІ до інформації про державні закупівлі ставали приводом до гучних скандалів. Наприклад, останній стосувався щодо ситуації, коли державне підприємство Державного управління справами «Гарант-сервіс» закупило фрукти за цінами, що вдвічі перевищують ринкові. Зокрема, галасу наробила закупівля малини по 672 грн. за кілограм. При тому, що на ринку кілограм малини коштує він 45 до 52 грн./кг.

Тоді Державне управління справами всіляко відмахувалось від такої угоди, але журналісти знайшли підтвердження, що така угода мала місце.  

 

Соціальний захист громадян