В Україні расизму немає?

В Україні расизму немає?

 

Перед Євро-2012 уся Європа гриміла про расизм в Україні і небезпеку, пов’язану з ним, для іноземних туристів. Футбольний чемпіонат на стадії завершення. Чи підтвердилася насторожуюча звістка?

У програмі ВВС Panorama ще у травні було продемонстровано фільм про проблеми расизму та футбольного хуліганства в Україні та Польщі. Зокрема, колишній гравець англійської збірної Сол Кемпбелл радив уникати відвідин цих країн, оскільки існує вірогідність повернутися звідти в труні.

Важко не відзначити, що більшість футбольних фанів з великим острахом їхали в Україну, оскільки звістка неабияк змусила понервувати. А дехто, за свідченнями самих туристів, боявся настільки, що виникали думки продати квитки на матчі та залишитися вдома.

Тепер же футбольний чемпіонат на фінішній прямій і можна зробити вже деякі висновки щодо расизму в нашій державі.

Зокрема, таку спробу зробила французька журналістка Елена Ґабріелян. Вона заявила, що за час чемпіонату Європи з футболу не помітила в Україні проявів расизму: «Я не помітила жодного радикально націоналістичного ставлення українців до іноземців. Расизму абсолютно не було. Це штучно піднята проблема в Україні».

Крім цього, пані Елена відзначила, що сутичок з боку українців навіть не чекали, а тільки хвилювалися, щоб не було непорозумінь між англійськими та французькими вболівальниками. Однак і тут все закінчилося мирно.

Зараз же англійські фани переконалися у неправдивості інформації, що поширювалась європейськими ЗМІ. І навіть перед матчами збірної Англії футбололюби проводили акції, під час яких несли символічну труну з надписами про брехню Сола Кемпбелла.

Туристи врешті-решт відчули гостинність та привітність українців і високо її оцінили, а англійська футбольна асоціація готує скаргу проти ВВС за розповсюдження неправдивої інформації.  

 

Соціальний захист громадян