За телефонний тероризм тепер даватимуть 6 років

За "телефонний тероризм" тепер даватимуть 6 років

 

В Україні посилили відповідальність за "телефонний тероризм". 27 червня президент Віктор Янукович підписав закон щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян.

Як відомо, 7 червня Верховна Рада встановила покарання за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Згідно нового законопроекту, парламент виключив із санкції частини 1 статті 259 Кримінального кодексу такі альтернативні види основного покарання - як штраф, арешт і обмеження волі з одночасним встановленням безальтернативного виду покарання у вигляді позбавлення волі на відповідний термін. Крім того, Верховна Рада посилила санкції за здійснення тих же дій, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або здійснено повторно, і збільшити термін позбавлення волі з 2-7 років до 4-8 років.

Як зазачають самі парламентарі, так заходи стали результатом серії вибухів у Дніпропетровську 27 квітня.

За інформацією Служби безпеки України, у 2009 році було зафіксовано 125 телефонних дзвінків з повідомленням терористичного характеру, у 2010 му їхня кількість уже становила 151, у минулому році диспетчерські пункти правоохоронних органів зафіксували 183 аноніми, які телефоном повідомляли про закладені міни.
Протягом 2011 року правоохоронними органами було порушено 45 кримінальних справ за ст. 259 «Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності» Кримінального кодексу України, що на 32 % більше, ніж у 2010 му. По гарячому сліду вдалося встановити особи 111 ти хуліганів.

Вибухонебезпечні жарти стосувалися: замінування навчальних закладів – 35 повідомлень; торговельних центрів і закладів громадського харчування – 32; культурно-розважальних комплексів – 9; житлових будинків і громадських місць – 30; пасажирських вокзалів і станцій – 26; банківських установ і підприємств – 10; державних установ – 29.

За статистичними даними, більшість псевдотерористів – школярі та психічно неврівноважені люди. 

 

Соціальний захист громадян