На межі релігійного розколу

На межі релігійного розколу

 

Українській православній церкві Московського патріархату загрожує розкол, причина якого вбачається у виборі майбутнього предстоятеля церкви.

Митрополит Володимир повернувся до виконання своїх обов’язків після затяжного нездужання.

Однак, незважаючи на це, сьогодні вже вкотре стоїть питання про вибір нового предстоятеля Української православної церкви МП. Навколо цього точиться чимало інтриг. Зокрема, вважається, що патріарх Кирило охочий до того, щоб посаду отримав проросійсько налаштований духівник.

Наразі є три кандидати на посаду митрополита Київського: одеський Агафангел, донецький Іларіон та київський намісник Лаври Павло.

Ситуацію із «духівниками-висуванцями» прокоментував митрополит УПЦ КП Філарет під час інтерв’ю для «Українського тижня». Митрополит відзначив, що «всі вони б’ють себе в груди, що вірні Москві. Хоч би хто з них став митрополитом Київським, УПЦ МП вони добра не принесуть. Агафангел – росіянин, який не хоче бачити ані української церкви, ані незалежної держави. Митрополит Іларіон – галичанин. У Москві йому не дуже довіряють, бо ж він, мовляв, хоч і активно виступає за неї, може різко змінити позицію. А якщо уявити, що предстоятелем стане митрополит Павло, то це будуть постійні скандали. Він робитиме речі, які дискредитуватимуть і церкву, і його».

Філарет зауважив, що «із трьох не бачу жодного гідного бути предстоятелем УПЦ МП. Навпаки, якби сталось так, щоб вони якимось чином пробились в очільники, то це прискорить відокремлення значної частини МП і приєднання її до Київського патріархату».

Невідомо, а чи стануть слова митрополита пророчими, але ми спостерігаємо все більше суперечок на ідейній основі в колах УПЦ МП. І як би не кричали, що релігія – царина душі, але все ж вона прямо пов’язана з політикою, оскільки немає нічого кращого, ніж людська свідомість, через яку може діяти влада в потрібному їй руслі. 

 

Соціальний захист громадян