Погляд з Європи

Погляд з Європи

 

Все частіше спостерігаємо відвідини України іноземними політиками, мовляв, для того, щоб зрозуміти, як живе наша країна. Цього разу поділився своїми враженнями від побаченого депутат Європейського парламенту Вернер Шульц.

Вернер Шульц зустрівся з екс-прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко в Харкові. А після цього поділився враженнями з німецьким виданням Superillu, у якому зауважив, що бойкот Євро-2012 вважає неефективним у ситуації, що склалася в нашій державі. Мовляв, такий вияв протесту щодо політичної ситуації в Україні не приносить жодної користі.. Спорт і політика – абсолютні різні речі, тому такий вид підтримки як бойкот футбольного чемпіонату неефективний.

Пан Шульц вважає, що існують інші засоби боротьби з свавіллям в Україні: «Замість того, щоб бойкотувати Євро-2012, наші політики повинні приїхати і показати прапори, які підтримують опозицію, відвідати ув'язнених і чітко заявити тим, хто несе за це відповідальність, що вони створюють негативну репутацію для своєї країни, і що ми не дозволимо, щоб була побудована ще одна диктатура. Бойкоти спортивних подій ще ніколи не приносили результатів, а тільки шкодили спортсменам».

Також євродепутат відзначив, що Україна не готова вступити до ЄС, оскільки «ЄС - це не просто економічний союз, це також союз цінностей. Тому мова йде не тільки про вільну торгівлю, а й про політичну свободу».

Отож, бачимо, що Україна доти не ввійде в Євросоюз, доки не відродить демократію.

А щодо Юлії Тимошенко європолітик зауважив, що вона з усіх сил бореться, щоб скоріше видужати, однак ставлення з боку влади до її особи вкрай негативне. Вернер Шульц наголосив, що «у жодній країні немає президента з таким сумнівним минулим. Звинувачення щодо Тимошенко, що вона здійснила «зраду», уклавши з Росією нібито невигіднеу газову угоду, є абсурдними. Угода з Газпромом відповідає звичайним рамковим умовам, і це підтвердили безліч експертів, а також президент Європейської Комісії Баррозу. Те, що намагається повісити на неї президент Янукович, це ганебний наклеп. Він хоче усунути її і всіх дієвих фігур Помаранчевої революції».

Найголовніше – з таким промовистим висновком важко сперечатися. Добре це чи погано, буде видно далі, а зараз залишається тільки вірити в дружнє плече Європи… 

 

Соціальний захист громадян