Серія репортажів: «Кияни проти забудовників»

Серія репортажів: «Кияни проти забудовників»

 

Парк Малишка – парк, що знаходиться в Дніпровському районі м. Києва, біля метро Дарниця, відомий тим, що під новий 2010 рік ТОВ "Проектна компанія "Ярус" зробила киянам оригінальний подарунок: вирубала чималий шмат парку біля м. "Дарниця", знищивши більш як 100 хвойних дерев напроти Дитячого світу.

Як з'ясувалося згодом, ця компанія виграла конкурс на побудови накриття лінії метро, але жодного накриття будувати не стала, а натомість якимось дивним чином отримала у власність землю під зеленою зоною. Також з'ясувалося, що насправді за цією вирубкою стоїть відома компанія "КДД груп" і це був лише початок: планувалося знищити всю лісозахисну смугу вздовж лінії метро від "Дарниці" до "Чернігівської" та збудувати там величезний торгово-офісний комплекс “Metro City”, про що повідомлялося на офіційному сайті компанії. Згодом, завдяки місцевим жителям, які ночували в тому парку та кидалися фактично під колеса.

 "Кияни відразу активно включилися в оборону парку. Організували чергування в наметі, роздачу листівок, блокування техніки, пошук юристів. Разом активісти та мешканці мікрорайону відбили навалу забудовника, а далі в судах відстояли свій парк"- розповідає один з активістів Євген Карась (активіст «Збережи старий Київ» та ВО «Свобода»).


Мітинг

Згодом парк було повернуто в комунальну власність. Було два варіанта проектів. Той, який хотіла влада(швиденько і дешево) і громада(наприклад, включався фонтан, але влада не хотіла). 12го квітня, в Чистий Четвер, голова Київської міської державної адміністрації, пообіцяв розглянути всі питання по реконструкції від жителів,а також знову повторив, що на цьому забудов у парку більше не буде.

Але на жаль, після цього був встановлений будівельний паркан і кияни знову побачили будівництво. На захопленій ділянці планується зведення трьох поверхової приватної споруди швидкого харчування ТОВ " Айда". Погрожують забудовники міжнародним скандалом, якщо не дадуть будувати оскільки цю ділянку придбав харківчанин в’єтнамського походження.Було викликано міліцію, вона зупинила будівництво. Але на жаль, до цього часу паркан не був прибраний(у власників прострочені документи, строк дії яких в грудні 2011 закінчилися, при чому КМДА анулювало їм деякі дозвільні документи, що було оскаржено в суді, і виграно,але КМДА подало апеляцію і оскаржує у вищестоящих інстанціях, як наслідок будова поки не можлива законно).

Як наслідок, коли влада бездіє, в суботу, 23 червня, вночі, невідомі особи у кількості до 5 людей знесли 3 секції паркану та викинули їх. Після чого зникли у невідомому напрямі. Також паркан обписано написами «Рейдерів –геть».

 

Соціальний захист громадян