Студентам підвищать стипендію

Студентам підвищать стипендію

 

Законопроект «Про вищу освіту», який Кабмін має отримати на розгляд 25 червня, передбачає підвищення студентам стипендії до рівня прожиткового мінімуму, який з 1 липня складатиме 1044 гривні.

Новий текст є компромісним варіантом, над яким працювала кілька місяців група експертів на чолі з ректором НТУ КПІ та екс-міністром освіти Михайлом Згуровським.

Законопроект передбачає зміну освітньо-кваліфікаційних рівнів, що будуть такими: кваліфікований працівник, молодший спеціаліст, бакалавр, магістр, доктор філософії і доктор наук.

Слід зазначити, що зміни відбудуться і в наукових ступенях - за аналогією із західними вузами. Замість наукового співробітника буде дослідник, замість кандидата наук - доктор філософії. Присвоєння вчених ступенів контролюватиме окреме відомство. Це буде новий незалежний орган - Національне агентство з якості вищої освіти, безпосередньо підпорядковане Кабміну. І, що більш важливо, воно ж буде відати ліцензіями для вузів. Таким чином, буде підвищена незалежність ректорів від міністерства.

Передбачається надання ВНЗ фінансової автономії: їм розширять права щодо розпорядження коштами, отриманими за надання платних послуг. Зараз існує ряд обмежень.

Згідно із законопроекту, студентам пропонують підвищити стипендію до прожиткового мінімуму. З 1 липня він становить 1044 грн. Зараз же студенти отримують в середньому 740грн., а підвищена стипендія сягає 780грн.

«Проект закону обов’язково повинен бути розглянутий у нашому профільному комітеті. А у нас до відпустки залишилося всього одне засідання. Ймовірність того, що ми розглянемо його за одне засідання, невелика. Цим законом найближчі років 10 буде визначатися стратегія розвитку освіти, і без детального аналізу ми його не приймемо. Упевнений, що до цього закону буде багато поправок до другого читання. Поспішати не можна, адже він визначить майбутнє нашої країни», - розповів глава комітету ВРУ з питань освіти Максим Луцький.  

 

Соціальний захист громадян