Чиновники поїдуть на міжнародні шкільні олімпіади

Чиновники поїдуть на міжнародні шкільні олімпіади

 

У Міністерстві освіти нововведення: чиновники за кошти держави відвідуватимуть міжнародні шкільні олімпіади з різних предметів у складі українських делегацій.

Українські школярі цьогоріч беруть участь у міжнародних олімпіадах, зокрема, з математики (Мар дель Плата, Аргентина), фізики (Таллінн, Естонія), біології (Сінгапур) і хімії (Вашингтон, США).

Під час таких наукових заходів від країни їде делегація, до якої входить команда з учителів, учнів та спостерігачів. Спостерігач – особа, яка повинна знати профільний предмет олімпіади, перевіряти роботи учасників своєї країни та в разі непорозумінь зуміти відстояти представників своєї держави на закордонній олімпіаді. Ці люди мають бути компетентними та добре обізнаними у сфері, яку «захищають» школярі на «розумовому змаганні».

Однак більшість країн відмовляється від спостерігачів, оскільки це дуже дорого для державної кишені. Але Україна як країна щедра відправлятиме на такі заходи своїх представників – чиновників-спостерігачів.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №707 від 15.06.2012 р. до складу делегацій від України, крім керівників команд та школярів, увійшли чиновники міністерства, які за посадою не мають ніякого відношення до міжнародних змагань: директор юридичного департаменту міністерства Кравченко О.А. (математика), головний спеціаліст департаменту наукової діяльності та ліцензування Буштрук А.Г. (фізика), заступник директора департаменту роботи з персоналом та керівними кадрами міністерства Царенко А.В. (біологія), заступник директора департаменту наукової діяльності та рецензування Хименко О.А. (хімія).

Однак є невеличке «але». Вони не зможуть виконувати своїх обов’язків, оскільки ніякого відношення до предметів олімпіад не мають, а як наслідок, будучи некомпетентними у тій чи іншій науковій галузі, не зможуть відстояти українських школярів та їхні результати перед іноземним журі.

Задоволення для держави, справді, дороге. Адже чиновникам доведеться оплатити переїзд, проживання та харчування. Вважається, що таке нововведення піде на користь тільки чиновникам, оскільки закордонна подорож фінансуватиметься не з їхньої кишені.  

 

Соціальний захист громадян