Депутати планують збільшити штрафи за невиконання батьками своїх обов'язків

Депутати планують збільшити штрафи за невиконання батьками своїх обов'язків

 

Депутати планують збільшити штрафи за невиконання батьками своїх обов'язків і ввести покарання громадськими роботами. Верховна Рада вже прийняла в першому читанні відповідні зміни в статті 184 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Верховна Рада віддала 301 голос за зміни в статті 184 (відносно посилення відповідальності за невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов'язків по вихованню дітей) № 9547.

Згідно з цим документом, збільшиться штраф за невиконання батьками своїх обов'язків по вихованню дітей і ухилення від обов'язків по забезпеченню необхідних умов для життя, навчання і виховання. Раніше він складав від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тепер же штраф збільшився у 5-10 разів.

Проступок батька, здійснений повторно впродовж року, каратиметься штрафом від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо ж у одного з батьків немає грошей, то йому призначають громадські роботи строком від 20 до 30 годин. Раніше повторний штраф складав від 2 до 4 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

 

Соціальний захист громадян