Верховна Рада відмовилась від захисту суспільної моралі

Верховна Рада відмовилась від захисту суспільної  моралі

 

Сьогодні Верховна Рада ухвалила рішення про зняття з розгляду законопроекту щодо внесення змін до Закону «Про захист суспільної моралі».

Законопроект № 7132, який представляла депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко, пропонувалося прийняти за основу і в цілому.

Як було зазначено у пояснювальній записці, метою та ціллю проекту було «визначення правових засад захисту суспільної моралі, створення належних правових, економічних та організаційних умов, які сприяють реалізації права на інформаційний простір, вільний від матеріалів, що становлять загрозу фізичному, інтелектуальному, моральному та психологічному стану населення».

Зокрема, згідно з проектом заборонялося проведення видовищних заходів, виробництво та обіг продукції, яка пропагує українофобію, ксенофобію, антисемітизм, тероризм та інші явища, які заподіюють шкоди суспільній моралі.

Також автори проекту хотіли заборонити вживання нецензурних лайливих слів та брутальних слів у продукції друкованих ЗМІ, в телевізійних і радіопрограмах (транслюються з 6:00 до 23:00, за винятком каналів з обмеженим доступом), в рекламі, мобільному контенті, комп'ютерних іграх і інших іграх для дітей, у видавничій продукції, розрахованої на дітей, а також дитячої відео-та аудіопродукції, фільмах, що не мають обмеження глядацької аудиторії або розрахованих на глядацьку аудиторію до 16 років.

Окремим пунктом прописана заборона на розміщення оголошень про інтимні зустрічі за винагороду в різних ЗМІ.

Моральну і духовну деградацію суспільства депутати у законопроекті пропонували долати соціальною рекламою, програмами, що пропагують етичні цінності, духовне та культурне надбання українського суспільства і ін.

Проект № 7132 був зареєстрований у ВР ще 15 вересня 2010 року. 

 

Соціальний захист громадян