«Серебряная калоша» для патріарха Кирила

Патріарх Кирило

 

Настоятель Російської православної церкви патріарх Кирило здобув перемогу у щорічній церемонії вручення премії «Серебряная калоша».

У Москві пройшла щорічна – уже шістнадцята – церемонія вручення премії «Серебряная калоша». Захід організовує радіостанція «Серебряный дождь» за найсумнівніші досягнення в шоу-бізнесі (і не тільки!). Цьогоріч до числа «переможців» увійшов і патріарх Кирило.

Настоятель Російської православної церкви переміг у номінації «Руки по лікті в чудесах». Напевно, кожному вже відомий квітневий скандал, пов'язаний з ім’ям головного духовника православних християн. Річ у тому, що в Інтернеті була виявлена ретушована фотографія патріарха. На світлині Кирило зображений з міністром юстиції Олександром Коноваловим, де в патріарха на руці немає нічого, а у віддзеркаленні на лакованому столі видно, що у настоятеля РПЦ годинник ціною 30 тис. доларів відомої фірми Breguet.

Патріарх довгий час заперечував цей факт, запевняючи, що це фальшивий компромат з боку українських журналістів. Однак згодом в одному з інтерв’ю він таки зізнався, що має такий годинник. Мовляв, знайшов його в одному з подарункових пакунків, але ж ніколи не одягав дорогу річ.

Патріарх на церемонію вручення нагороди не прийшов, тому приз одержав Пилип Балле, представник компанії Breguet. Він прийняв «калошу» і подякував Кирилу за високоякісну рекламу їхніх фірмових годинників. За таку «послугу» компанія вирішила подарувати патріарху ще один годинник з 18-кратного рожевого золота. Але оскільки настоятель РПЦ проігнорував подію, то подарунка він не отримає.

Наразі премія викликала невдоволення у православного люду. Зокрема, протоієрей Всеволод Чаплін заявив, що це образа в бік усіх віруючих християн. За його словами, цей жест з боку ЗМІ невиправданий та безпідставний.

Нічого не виникає з нічого. Кожен може переглянути славнозвісну світлину самостійно і зробити висновок щодо справедливої чи несправедливої нагороди для патріарха Кирила. 

 

Соціальний захист громадян