Заборгованість по зарплаті погашатимуть за рахунок інших працюючих українців

Сергій Тігіпко

 

У Кабміні готується законопроект про солідарну відповідальність, що передбачає, що з відрахувань кожного працюючого українця буде створюватися фонд для погашення заборгованості на державних підприємствах.

«Мы готовим сейчас законопроект, который предусматривает солидарную ответственность всех работающих по отношению к тем людям, которые попадают в такую ситуацию. Скорее всего, часть средств единого социального взноса будет перераспределена из отдельных социальных фондов еще в один фонд, в котором не будет отдельно создаваться администрация, но в котором будут накапливаться средства для предприятий, на которых будет вот такая ситуация», - заявив Віце-прем’єр-міністр-Міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко на прес-конференції в Миколаєві 17червня.

«Вы сегодня в среднем платите 36,6% единых социальных взносов. Мы предусматриваем, что какой-то взнос мы уменьшим, а часть эту перечислим туда, чтобы задолженность таким вот образом можно было компенсировать», - зауважив Сергій Тігіпко.

Сергій Тігіпко також зазначив, що не бачить інших варіантів, як вирішити питання з погашенням такої заборгованості.

«Когда мы начинаем входить конкретно в проблемы каждого предприятия, начинаются суды, инвесторы, которые накрутили какие-то долги, и в правовом поле решать это очень тяжело - затягивается надолго. Другого варианта в наших условиях я не вижу. Пока что не нашел», - сказав він.

Сергій Тігіпко відзначив, що останнім часом заборгованість із заробітної плати по всій країні вдалося понизити. Проте залишилися проблеми з підприємствами-банкротами і державними підприємствами оборонного комплексу.  

 

Соціальний захист громадян