Україна – «горілчана долина» для ЄС

Лі Тернер

 

Якщо наша держава ввійде в Європейський союз, то матиме виключне право на «горілку». Про це заявив посол Великобританії в Україні Лі Тернер.

Лі Тернер, посол Великобританії в Україні, заявив, що при вступі України в Євросоюз наша держава буде у змозі закріпити за собою право на використання бренду «горілка». Річ у тому, що посол вважає українські спиртні напої високоякісними. «Мені здається, Україна має відмінний шанс вивести горілку на, так би мовити, світовий рівень.

Якщо ви будете активно розвивати економіку й приєднаєтеся до Євросоюзу, країна одержить масу переваг. Наприклад, горілка, яка виробляється тільки у вас, зможе стати не тільки національним напоєм, але й захищеним світовим брендом», - зазначив посол. Крім цього, Лі Тернер відзначив високу якість нашого національного пива, а також похизувався тим, що «саме українськими винами я пригощаю гостей моєї резиденції».

Незважаючи на те, що українці часто нарікають на українські спиртні напої і надають перевагу закордонним брендам, Євросоюзу хотілося б бачити на полицях своїх супермаркетів саме українські горілчані вироби. Мусимо відзначити високу довіру до якості нашого «національного напою».

Але проблема в тому, що заради вступу в Зону вільної торгівлі в 2011 році прем’єр-міністр України Микола Азаров дав згоду на відмову від використання географічних назв товарів протягом 10 років. Однак і тут ЄС іде назустріч: при вступі України до Євросоюзу вона буде мати можливість на відстрочку до 7 років, щоб замінити назви своїх брендів, а після цього вільно торгувати цим видом товарів на євроринку.  

 

Соціальний захист громадян