Олександр Фельдман пропонує створювати соціальні підприємства

Олександр Фельдман

 

Народний депутат Олександр Фельдман зареєстрував законопроект «Про соціальні підприємства», метою якого є створення інституційних підстав для функціонування соціального підприємництва та розвитку «недержавного» сектора політики соціального розвитку та соціального захисту.

Олександр Фельдман пропонує вважати соціальними ті підприємства, діяльність яких спрямована на досягнення суспільно важливих результатів – в освіті, медицині, охороні довкілля і т.д.

У документі зазначається, що соціальні підприємства є такі, де: не менше половини тих, що працюють відноситься до соціально незахищених категорій населення, більше половини одержувачів послуг підприємства є соціально незахищені; виробництво і реалізація продукції особам з числа соціально незахищених категорій здійснюється за собівартістю; інвестиції спрямовуються на реалізацію соціальних проектів.

Право на надання статусу соціального підприємства пропонується надати Міжвідомчій комісії з державної підтримки соціальних підприємств. Здобуття статусу соціального підприємства дає право на державну підтримку у вигляді пільг по оподаткуванню, веденню інвестиційної діяльності, вирішенні земельних питань, поворотної і безповоротної фінансової допомоги, кредитів, сприяння при розміщенні замовлень і виконання державних цільових програм, у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення. 

 

Соціальний захист громадян