Приватизоване подружжям житло перестало бути спільним

Будинок

 

Закон № 4766-VI «Про внесення змін до Сімейного кодексу України, щодо майна, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка» визначає, що приватизовані подружжям житло і земельні ділянки є особистою, індивідуальною власністю кожного з них.

Колись Сімейний кодекс не містив положень про «спільний» статус приватизованого, і таке майно розглядалося як таке, що належить кожному з подружжя окремо. Внесені зміни з приводу цього питання призвели до абсурдної ситуації, при якій іноземець отримував право на половину того, що приватизувала особа з українським громадянством.

Спочатку депутати внесли на розгляд законопроект № 8639 (і прийняли його як закон), який передбачав, що приватизована земля не може бути спільною сумісною власністю подружжя, якщо один з них – іноземець, але президент ветував закон зі своїми пропозиціями, які змінили не лише назву закону, а й саму його суть.

Глава держави виходив з того, "приватизацію житла та земельної ділянки слід розглядати як персоніфіковані правові відносини між державою і громадянином України, що виникають з приводу безоплатної передачі державного майна чітко визначеному власникові".
Отже, майно, набуте громадянином України під час приватизації, має ознаки особистої власності кожного з подружжя. І не тільки в тому випадку, якщо другий з подружжя - іноземець. 

 

Соціальний захист громадян