Табачник про «непотрібну» мову

Табачник

 

Пан Табачник натякнув на те, що українська мова – це «ненужный язык» і продемонстрував, як з ним «борються» в Україні.

У мережі Інтернет з’явилося вельми цікаве відео, де міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник натякає на «непотрібність» української мови. Така необережна фраза в бік, може, не такої і рідної міністру, але все ж державної мови була зафіксована в Києві на з’їзді вчителів Росії у травні 2012 року.

Дмитро Володимирович зазначив, що «не може не похизуватися» тим, що скасував табу на російську мову в українських вишах, яку ввів його попередник Іван Вакарчук, заборонивши викладання російською мовою у вищих навчальних закладах України. Такий хід Табачника, за його ж словами, має позитивний результат. Тепер російські студенти хлинулися навчатися в Україну. Більше 6 тисяч росіян здобувають освіту в нашій державі.

Серед інших «здобутків» теперішньої влади ( в тому числі і самого Дмитра Табачника) міністр відзначив таке: «Якщо говорити про те, що зробила демократизація, то ми перестали нав’язувати регіонам підручники на непотрібній мові… Ми третій рік у мовному сенсі повністю йдемо від побажання кожної школи. Вона замовляє і отримує той комплект підручників, які замовила».

Попри таку заяву Дмитра Табачника треба згадати, що львівські учні так і не отримали майже 20 % замовлених україномовних підручників. Їх просто не привезли в регіон. Діти змушені були передруковувати необхідний матеріал з Інтернету. І така ситуація спостерігається не тільки у Львові. Наприклад, цьогоріч українські учні 11 класів не отримали достатню кількість підручників, а як наслідок не мали по чому готуватися до ЗНО.

Необережні заяви нашого міністра не можна розглядати як провокації. Це більше схоже на відкрите нівелювання української мови та українських дітей, у яких усіма силами намагаються відібрати рідну, але «непотрібну», на думку влади, мову.

 

Соціальний захист громадян