Депутати пропонують скасувати автоцивілку

Автоцивілка

 

Народний депутат Валерій Шаманов днями зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про визнання таким, що втратив чинність Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (№ 10589).

«Метою законопроекту є розв’язання проблемних питань, які виникли навколо Моторного (транспортного) страхового бюро України та стимулювання страховиків надавати більш якісні послуги у сфері автомобільного страхування», - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Зокрема, проектом Закону запропоновано механізм повернення гарантійних внесків, сплачених страхувальником до фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах.

Зокрема, передбачається, щоб гарантійні внески, сплачені страхувальником до фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах, з урахуванням інвестиційного доходу, отриманого від розміщення таких внесків, та з вирахуванням коштів, сплачених Моторним (транспортним) страховим бюро України, підлягали поверненню страховику за умови , що по ньому не здійснюється процедура ліквідації або банкрутства.

Пропонується встановити, що термін такого повернення становить три роки з дня набрання чинності запропонованих змін Закону.

Також пропонується виключити п. 9 ст. 7 Закону «Про страхування», яким передбачено, що страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відноситься до видів обов'язкового страхування.

Таким чином, у разі ухвалення законопроекту, українські водії зможуть позбавиться від обов'язкової «автоцивілки». 

 

Соціальний захист громадян