Янукович затвердив нову редакцію військової Доктрини

Нова військова доктрина

 

Відповідним документом Віктор Янукович ввів дію рішення Національної безпеки і оборони від 8 червня про нову редакцію Військової доктрини України.

Воєнна доктрина являє собою сукупність керівних принципів, воєнно-політичних, воєнно-стратегічних, воєнно-економічних і військово-технічних поглядів на забезпечення воєнної безпеки держави.

Слід зазначити, що основними цілями воєнної політики України є:

- зниження рівня напруженості військово-політичної ситуації і врегулювання суперечностей між сторонами військово-політичних відносин;
- сприяння скороченню збройних сил і озброєнь в регіоні і в світі;
- удосконалення міжнародно-правових механізмів, спрямованих на недопущення застосування військової сили для вирішення проблемних питань військово-політичних відносин.

Документом визначається, що Україна розглядає військово-політичні загрози як: спроби переглянути державні кордони; модернізація військ біля кордонів України; активізація пошукової діяльності спеціальних служб проти України; проведення заходів по дестабілізації соціально-політичної ситуації, міжетнічних та міжконфесійних відносин; застосування політичних та економічних санкцій; підтримка сепаратизму; порушення державами міжнародних угод і стимулювання ескалації військових конфліктів в регіоні.

Провідними принципи воєнної політики України є дотримання без’ядерного статусу і політики позаблоковості.

Доктрина визначає внутрішні умови, які обмежують Україну вирішувати деякі питання, які можуть стати причиною не порозуміння з боку інших держав і спровокувати недружні дії, до них належать: незавершеність системних реформ, високий рівень бідності населення і безробіття, корупція і високий рівень злочинності.

 

Соціальний захист громадян