Гімн України як російська народна пісня сприяє обмінним процесам

День Росії

 

Дві сенсації останньої доби, що повинні сколихнути кожного українця. По-перше, гімн України – це, як виявилось, російська народна пісня. А по-друге, гімн нашої держави сприяє засвоєнню поживних речовин… у політиків.

Учора – 8 червня – під час офіційного прийому, присвяченому дню Росії, посол Росії в Україні, привселюдно познущався над нашим національним гімном.

Бютівець Сергій Соболєв повідомив про інцидент «Главкому»: «Коли посол Росії оголошував черговий номер концертної програми, повідомив, що зараз козачий хор виконає народну російську пісню «Ще не вмерла України». Коли хор співав національний гімн України, українські міністри продовжували жувати салати, демонструючи своє ставлення до національного гімну країни. Ніхто з них не висловив протесту і навіть не перестав жувати». Що ж, очевидно, наслухавшись порад відомих лікарів, наші політики вирішили, що під рідну національно пісню краще жується і поживних речовин організм отримує більше, тому й покірненько собі «наминали» розкішні російські наїдки. А що? Іншого (більш-менш розумного) пояснення цьому немає.

Однак це тільки для прискіпливого ока і для «неадекватного націоналіста» ситуація образлива. Наприклад, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко нічого особливого в цій ситуації не побачив. Він на прохання прокоментувати те, що сталося, сказав: «Під час прийому з нагоди національного свята Російської Федерації звучав текст нашого національного гімну двічі. Один раз були виконані гімни України та Російської Федерації повністю... Він (гімн) був оголошений як гімн України. Другий раз це була інтерпретація, як мені пояснили, ця пісня існувала до того, як вона стала національним гімном нашої держави. Я відчув бажання кубанців піднести це як наше спільне надбання». А щодо поведінки наших народних депутатів пан Грищенко відзначив, що всі представники української влади вітали гімн стоячи, тобто як слід.

Чи то бютівець недобачає, чи то міністр закордонних справ недоговорює, невідомо. Але ж ми то добре знаємо, що не буває диму без вогню… 

 

Соціальний захист громадян