Ігри для дурнів

Мітинг

 

Під покровом «мовного закону» Верховна Рада позбавила пільг 14 категорій населення.

Ті, хто хоч трохи слідкує за тим, які закони ухвалює парламент, знають, що найсерйозніші і найскандальніші речі приймають уночі або під покровом ухвалення ще голосніших проектів. Так сталося і цього тижня.


5 червня під Радою нечисленні купки громадян проводили мітинг на захист української мови. Як все пройшло ми знаємо: міліція вкотре застосувала сльозогінний газ проти людей. Опозиція забула, за чим прийшла у парламент і просто покинула Раду, а провладна більшість спокійно проголосувала і за мовний проект і за не менш одіозний законопроект «Про гарантії виконання рішень судів, який передбачає скасування пільг для окремих категорій громадян».

У минулому році цей законопроект викликав хвилю протестів. Зокрема зусиллями «чорнобильців» та «афганців» кілька разів зносили металевий паркан під Радою та було кілька вибитих шибок у холі Верховної Ради.
У цьому році на хвилі уваги до «мовного законопроекту» народним депутатам від більшості вдалося протягнути до сесійної зали непомітно і без подібних матеріальних збитків для будівлі держаного органу.

Ще оголошуючи документ до розгляду віце-спікер Адам Мартинюк заявив, що проблемний законопроект запрацює не зразу, а уже після виборів, тобто з 1 січня 2013 року.

«Хочу, щоб почули нас виборці: у першому розділі закону, який ми голосуємо, він називається "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", тобто, якщо ми приймемо цей закон, то в чергове підтвердимо конституційну норму, що держава бере на себе зобов’язання обов’язково виконувати рішення суддів», - зазначив віце-спікер.

Спочатку це звучало так. Але уже за кілька днів, коли журналісти почали цікавитися які пільги і кому скасує даний законопроекту, провладні сили уже вустами голови фракції Партії Регіонів Олександра Єфремова сказали, що законопроект пільги не скасовує - і про «афганців» та «чорнобильців» там не йдеться.

Екс-міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова уважно вивчила те, що наприймали депутати 5 червня і її висновок такий - «шулери знову обдурили українців».

За її словами, рішення парламенту наче й підтверджує пільги для окремих категорій населення, але уже з прив’язкою до видатків Кабінету міністрів України.

«Своїм голосуванням депутати підтвердили те, що за судовим рішенням, які вже є, виплати будуть відбуватися як і раніше, виходячи із коштів, передбачених в бюджеті, а не внесення змін до пункту 2 другого розділу Закону, в якому є норма, за якою всі соціальні виплати 14-й категоріям громадян, в тому числі, - чорнобильцям, афганцям, дітям війни, учасникам війни будуть виплачуватися тільки в тих розмірах, які визначить Кабінет міністрів України в межах видатків», - прокоментувала Людмила Денісова.

При цьому екс-міністр наголосила, що підконтрольні президенту депутати насправді не внесли зміни в тіло Закону (у другий розділ) - де написано, що Кабінет Міністрів повинен внести проекти законів для приведення положень законодавчих актів у відповідність із прийнятим законом протягом 3-х місяців з дня набрання законом чинності, а також протягом 3-х місяців привести власні нормативно-правові акти у відповідність з прийнятим законом.

«У Законі вийшов конфлікт: вони прийняли і внесли зміни до перехідних положень, у другий розділ Закону, але забули згадати, що в положенні про дату закону є норма і про пункт 2, який стосується державних соціальних гарантій. Усім сказали, що до 2014 року нічого не буде відбуватися, але, реально, вчорашнє прийняття цього Закону говорить про те, що виплати обмежать з 1 січня 2013 року, відразу після виборів. Закони, щодо 14 категорій громадян не будуть застосовуватися так, як було раніше, а все встановлюватиме уряд у розмірах тих витрат, які передбачені бюджетом», - уточнила Людмила Денісова .

На думку екс-міністра, тему української і російської мови, яку зараз підняла Партія регіонів, внесли спеціально для відволікання уваги від прийняття більш соціального значимого для українців закону.
«Вони в черговий раз відвернули увагу людей від того, що вони знову збираються пограбувати людей і не заплатити їм належні соціальні виплати», - заявила Денісова.

 

Соціальний захист громадян